Cílem projektu je vyvinout hru pro žáky posledních ročníků základních škol. Během výstavby fiktivního města se žáci seznámí s různými povoláními, která by pro ně mohla být zajímavá, rozšíří si povědomí o trhu práce a povzbudí je k přemýšlení o své budoucí kariérové cestě, se kterou souvisí volba studia po ukončení základní školy.

C-Game není v žádném případě nástrojem nahrazující kariérové​​ poradenství a konzultaci s kariérovým poradcem. Jediné, k čemu tato online hra má a bude sloužit je zábavnou formou pomoci žákům uvědomit si svou profesní orientaci a ovlivnit tak jejich budoucí kariérové rozhodování.

Jak napovídá název projektu hra C-Game se bude odehrávat ve virtuálním městě. Žáci si budou město postupně doplňovat různými podniky, institucemi a organizacemi, a obsazovat v nich vypsaná volná pracovní místa.

Během hry bude žák dostávat jednoduché otázky, ze kterých se bude postupně skládat jeho zájmový profil. Po shromáždění dostatečných informací o zájmu žáka mu bude systém nabízet povolání odpovídající jeho dosud zjištěnému profilu. Protože ve věku 12–14 let je většina dětí daleko od vážného přemýšlení o své budoucí práci, všechny aktivity budou v hravé formě.

C-Game je určena jak pro samostatné hraní doma, tak pro využití v hodinách posledních ročníků základních škol zaměřených na tematickou oblast Člověk a svět práce. V některých fázích hry budou mít žáci za úkol konzultovat vybraná témata s rodičem, učitelem, kariérovým poradcem, s kamarádem nebo spolužákem.

Kliknutím na obrázek zobrazíte zprávu o postupu prací na projektu prezentovanou na českém Národním poradenském fóru, Praha, 15.6.2021